Jak uzyskać kredyt w Polsce pracując za granicą? Czy można skrócić formalności? Poradnik dla emigrantów zarobkowych z Dolnego Śląska

Od jakiegoś czasu banki w Polsce oferują kredyty, nie tylko walutowe, dla osób, które pracują i przebywają za granicą. Spełniając określone formalności, można zyskać finansowanie na wybrany cel. Co należy zgromadzić i czy można skrócić formalności? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.

Jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać kredyt w Polsce, pracując za granicą?

Przede wszystkim zawsze najważniejszym warunkiem jest zdolność kredytowa, którą ocenia bank i na tej podstawie decyduje, czy może udzielić kredytu na wnioskowaną kwotę. Jednak zanim przystąpisz do składania wniosku, warto skonsultować się z niezależnym doradcą, jakim jest ekspert finansowy. Wrocław jest miastem sporych możliwości, jednak swego czasu, z uwagi na wysokie bezrobocie w kraju, wiele osób, ze względu na położenie miasta blisko niemieckiej granicy i otwarcie strefy Schengen, zdecydowało się tam szukać spełnienia zawodowego. Nie musisz udawać się do Polski, by skonsultować najważniejsze kwestie. Przez Internet otrzymasz wszystkie informacje, których potrzebujesz, a udzieli Ci ich, świadczący swoje usługi za darmo, niezależny doradca finansowy. Wrocław to siedziba wszystkich większych banków, zatem ekspert zrobi za Ciebie porządny research i przedstawi szczegóły najkorzystniejszych ofert kredytowych.

Musisz jednak dostarczyć mu niezbędne dokumenty. Będzie to zaświadczenie o zatrudnieniu, najlepiej na umowę na czas nieokreślony. W przypadku innego typu umów trzeba będzie udowodnić, że praca ma charakter stały i można liczyć na jej ciągłość. Oczywiście najważniejsza jest wysokość osiąganych zarobków. Ważna będzie także historia kredytowa, gdyż na pewno będzie sprawdzana. Posiadanie kredytu nie przekreśla wzięcia kolejnego, jeśli ma się odpowiednią zdolność kredytową. Istotne znaczenie ma waluta, w której osiągany jest dochód, bowiem banki przychylniej patrzą na osoby zarabiające w euro czy innych stabilnych walutach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kredytów udzielanych osobom pracującym za granicą, zajrzyj na stronę: https://kredytyzagranica.pl/.

W jaki sposób można skrócić formalności? Pomoże doradca kredytowy z Wrocławia

Bez wątpienia, pracując za granicą, trudniej jest starać się o kredyty. Wrocław jest siedzibą największych banków, gdzie w takiej sytuacji można liczyć na udzielenie kredytu zarówno gotówkowego, jak i hipotecznego. Pomoże tutaj doradca kredytowy, który może załatwić za Ciebie szereg formalności, a Tobie pozostanie wybór oferty i złożenie podpisu pod umową, która w niektórych przypadkach może zostać do Ciebie przesłana pocztą lub kurierem, w innych konieczne będzie stawiennictwo w banku. Niemniej jednak w takiej sytuacji, wszystko załatwisz w trakcie jednej wizyty w kraju. Musisz pamiętać, że musisz być zameldowany na pobyt stały lub czasowy w Polsce, a wnioskując o kredyt hipoteczny, jeśli go otrzymasz, będzie to tylko i wyłącznie kredyt walutowy, w walucie, w której zarabiasz. Ponadto nieruchomość, na którą zaciągany jest kredyt, musi znajdować się w Polsce.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij