Stłuczka lub awaria samochodu w drodze na delegację. Jak poradzić sobie z problemem?

Coraz więcej osób ma do dyspozycji samochody firmowe i wyjeżdża w delegację. Niestety auta te nie zawsze przechodzą regularne serwisowanie i czasem awaria na drodze może nas zaskoczyć. Ponadto wystarczy tylko chwila nieuwagi, by doszło do stłuczki. Co w takiej sytuacji można zrobić? Poznajcie gotowe recepty.

Nagły brak paliwa lub awaria uniemożliwiająca dalszą jazdę? Wezwij pomoc drogową

Wybierasz się w delegację do Ciechanowa, ale samochód firmowy na drodze nagle staje… Okazało się, że paliwa w baku szybko zaczęło ubywać, a Ty sądząc, że dojedziesz na miejsce na rezerwie, zrezygnowałeś ze stawania na stacji, licząc, że na trasie zatankujesz później. Czasem pośpiech jest najgorszym doradcą i chcąc zaoszczędzić czas, w końcu zdecydowanie go tracisz. Jednak nie jesteś na straconej pozycji, gdyż możesz zadzwonić do firmy Robex – pomoc drogowa Ciechanów jest jednym z miast, gdzie oferuje swoje usługi. Możesz liczyć na pomoc w drodze do miasta, na drodze krajowej nr 7, 50 czy 60. Pracownicy firmy dowiozą paliwo, a Ty zdążysz na planowane spotkanie czy konferencję. Zatem zamiast z kanistrem w ręku szukać najbliższej stacji, zaczekaj na fachową pomoc. Oczywiście mogą Cię spotkać inne nieszczęścia na drodze. Wyobraź sobie, że jedziesz i nagle widzisz jak spod maski zaczyna wydobywać się dym. Co w takiej sytuacji musisz zrobić? Oczywiście się zatrzymać. Jednak wydobywający się dym, nie musi oznaczać, że zabrakło płynu chłodniczego, bo prawdopodobnie doszło do jego zagotowania i w konsekwencji awarii silnika. Nie pozostaje nic innego jak ostrożnie otworzyć maskę i zadzwonić po pomoc drogową. Jeżeli nie masz pojęcia o naprawach, lepiej zamów lawetę, która dowiezie Twój samochód do najbliższego warsztatu.

Złapałeś gumę na drodze? Nie musisz sięgać po lewarek i samodzielnie zmieniać opony

Gdy spieszysz się na delegację, to prawdopodobnie masz już na sobie garnitur. W związku z tym gdy złapiesz gumę nie pozostaje nic innego, jak zakasać rękawy i zabrać się za „brudną robotę” Ale czy na pewno? Oczywiście, nie, ponieważ pomoc drogowa jest do dyspozycji także w tym zakresie. Nie musisz zatem sięgać po lewarek, klucze i zabierać się za wymianę opony samodzielnie. Wystarczy, że wykręcisz numer, a pomoc drogowa Robex szybko dotrze na miejsce. Dzięki temu Twój elegancki strój pozostanie czysty, a ty pojawisz się na delegacji schludnie ubrany. Nie będziesz musiał się wstydzić z powodu śladów smaru czy gumy na swoim ubraniu, czy też pędzić do sklepu po nowy garnitur, by pokazać się jak należy. Zaoszczędzisz zatem swój czas i pieniądze. Niezależnie czy wybierasz się do Ciechanowa, czy też do Płońska, możesz liczyć na pomoc fachowców, którzy dostępni są o każdej porze dnia i nocy.

Warto być przygotowanym na różne sytuacje, które mogą zdarzyć się na drodze. Oczywiście przed niektórymi awariami nie można się uchronić. Na szczęście zawsze do dyspozycji jest fachowa pomoc drogowa, nie tylko w zakresie holowania, ale również wymiany opon, dowozu paliwa, czy nawet rozładunku czy przeładunku towarów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij