Poznaj prace domowe, o których myślisz, że są trudne do wykonania, a zaraz przekonasz się, że to nieprawda

Wiele prac domowych wydaje nam się wyjątkowo trudnych. Jednak to tylko pozory. Zatem zamiast płacić fachowcom za wykonane prace czy naprawy, możecie większość z nich wykonać samodzielnie. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzicie, ale poczujecie też dużą satysfakcję. Poznajcie więc prace, które wydawały się Wam niemożliwe do wykonania, a jednak jak się zaraz przekonacie, wcale takie nie są.

Uszczelnianie rur

Gdy zaczyna przeciekać rura czy to w łazience, czy w kuchni zazwyczaj wpadamy w wielki popłoch. Oczami wyobraźni widzimy już całkowicie zalane mieszkanie i duże koszty, które nas czekają. Zatem od razu dzwonimy po fachowca, który w 5 minut naprawia awarię, a za tą niewątpliwie małą przyjemność płacimy kilkaset złotych. A przecież możemy naprawę wykonać samodzielnie. Na samym początku musimy znaleźć, gdzie znajduje się nieszczelność. Jeżeli woda przecieka w miejscach bez łączenia, to możemy użyć kleju uszczelniającego o mocnym chwycie, bądź też zastosować łatacze. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy rura przecieka na łączeniach. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest źle założona obejma czy łączka, a także słaba izolacja. Tutaj czeka nas łatanie punktowe. Można zastosować pakuły – jest to stara szkoła, albo też silikony bądź uszczelki. Dodatkowo polecamy rozmontowanie rury i jej dokładne przeczyszczenie. Nie zapomnijcie wcześniej zakręcić wody, choć wydaje się to takie oczywiste, to jednak o prostych rzeczach sporo osób zapomina.

Gdy kaloryfer grzeje do połowy

Cóż, ogrzewanie domu czy mieszkania jest bardzo ważne, szczególnie w miesiącach zimowych. Problem pojawia się wtedy, gdy kaloryfer nie grzeje wcale bądź grzeje tylko do połowy. Wbrew pozorom nie trzeba od razu wzywać fachowca, gdyż najczęstszą przyczyną jest zbyt mocne zapowietrzenie. Oznacza to, że zbyt duży procent powietrza znajduje się w kaloryferze, przez co woda nie może docierać do każdego panelu. Aby naprawić tą usterkę wystarczy tylko użyć automatycznego korka odpowietrzania, a jeżeli takowego Wasz grzejnik nie posiada, to nic straconego, gdyż przy regulatorze ciepła znajduje się specjalna śruba. Wystarczy tylko ją nieco poluzować i już powietrze zacznie uchodzić z grzejnika. Należy trzymać tak poluzowaną śrubę do czasu aż z grzejnika zacznie kapać woda. Wtedy już wiadomo, że jest odpowietrzony.

Naprawy mebli małe i duże

Po latach użytkowania bądź też w sytuacji, gdy użytkowanie nie jest zbyt delikatne, meble wymagają, albo wymiany albo też naprawy. Każda z tych opcji może być dobra, jednak jeżeli chcecie zaoszczędzić, to najlepiej zdecydować się na renowację mebli samodzielnie. Na samym początku należy oczyścić powierzchnię, usunąć tłuszcz i inne zabrudzenia, a następnie bardzo dokładnie oszlifować meble. Teraz czeka Was nie tyle najtrudniejszy etap, co taki, który wymaga największej precyzji, a więc przyklejenie okleiny meblowej. Wystarczy tylko wcześniej odmierzyć, jakich kawałków będziecie potrzebować, a następnie fragment po fragmencie przyklejać je do blatów. Warto zauważyć, że koszt takiej naprawy jest niewysoki, a dzięki szerokiej ofercie różnych modeli oklein można sprawić, że stare meble staną się glamour. Remontując meble kuchenne można również wymienić bądź uszczelnić zlewozmywak. Tutaj sprawdzą się odpowiednie kleje uszczelniające.

Naprawa sprzętów RTV i AGD

Pewne prace naprawcze sprzętów RTV i AGD możecie wykonać samodzielnie, ale też nie wszystkie. Otóż najlepiej samodzielnie naprawić obudowy. Wystarczy tylko użyć właściwego kleju do plastiku i gotowe. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeżeli chcecie wymienić podzespoły, bo tutaj wymagana jest już duża precyzja, ale też znajomość elektromechaniki. Musicie wiedzieć, że dla bezpieczeństwa lepiej niektórych prac nie wykonywać samodzielnie, gdyż może dojść do poparzenia albo porażenia prądem. Natomiast naprawa pod kątem estetyki może być wykonana samodzielnie. Tutaj mamy na myśli np. złamaną podstawę ekspresu do kawy, czy też obudowę młynka.

Oto nasze propozycje napraw, które warto wykonać samodzielnie. W ten sposób macie pewność, że zaoszczędzicie, a jednocześnie możecie mieć satysfakcję samodzielnie wykonanej pracy. Dlaczego więc nie spróbować?

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij