Jak dodać włosom objętości i ukryć przerzedzenia? Tylko pewne sposoby i trafne rady!

Wielu mężczyzn zmaga się z płaskimi i pozbawionymi objętości włosami. Niejednokrotnie mają też problem z przerzedzającymi się włosami. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak dodać włosom objętości i ukryć przerzedzenia. Poznajcie tylko pewne sposoby i sprawdzone rady. Dzięki temu być może poradzicie sobie ze swoim problemem i znów będziecie dumni ze swojej fryzury.

Wybór odpowiedniej fryzury to podstawa

Są takie fryzury, które świetnie nadają się dla mężczyzn z przerzedzającymi się włosami. Jeśli problemem są zakola, to sposobem na ich ukrycie może być postawienie na fryzurę z dłuższą grzywką. Można ją ułożyć nie gładko, a podnosząc i czyniąc rozwichrzoną. W ten sposób skutecznie odwraca się uwagę od zakoli. Można też postawić na zapuszczenie bardzo długiej grzywy, która będzie asymtryczna i układana w awangardowy sposób, a przy tym zakryje zakola. Można bardzo mocno wycieniować włosy w miejscach, gdzie się przerzedzają i przyciąć dłużej na czubku głowy. W ten sposób może powstać choćby nowoczesna fryzura militarna, ale i undercut. Dla mężczyzn z przerzedzonymi włosami dobrze sprawdza się też quiff. Boki krótko przystrzyżone, ale nie wygolone, a góra dłuższa i postrzępiona, a do tego łatwa w stylizacji, choćby pudrem do włosów lub pomadą.

Pomóc mogą odpowiednie kosmetyki zwiększające objętość takie jak puder do stylizacji włosów

W przypadku przerzedzających się włosów musisz nie tylko postawić na odpowiednie cięcie, ale również właściwe kosmetyki. Dobrze może się sprawdzić puder do włosów. Ten produkt zapewnia matowe wykończenie, a jednocześnie dzięki niemu z łatwością podniesiesz włosy u nasady. Co więcej, gdy Twoje włosy są nieco nieświeże to pudrem do włosów możesz je odświeżyć i zmatowić, choć oczywiście lepiej sprawdzi się klasyczny suchy szampon, który ma podobną konsystencję proszku. On również może podnosić włosy u nasady. Oczywiście, jeśli chce się uzyskać trwały efekt warto postawić na połączenie prestylera i pomady do włosów. Pierwszy kosmetyk nawilży je i przygotuje do stylizacji, jednocześnie zapobiega wypadaniu włosów, co na pewno w przypadku tych przerzedzających się jest ważne. Po jego zastosowaniu na wilgotne włosy, można je podsuszyć, a następnie użyć pomady do włosów. Do wyboru są te o średnim lub mocnym chwycie, a także matowym lub błyszczącym wykończeniu.

Postaw na medycynę estetyczną i przeszczep włosów

Kolejny sposób na przerzedzające się włosy, jest dla tych których włosy są przerzedzone w miejscach, które trudno jest przesłonić poprzez fryzurę. Oczywiście chodzi o przeszczep włosów. W tym przypadku pozyskuje się cebulki włosów z miejsc, gdzie rosną one bujnie i wszczepia tam, gdzie przestały rosnąć. Na efekt takiego zabiegu trzeba czekać nawet pół roku. Jednak może być zadowalający. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przeszczep może się nie przyjąć. Kolejnym sposobem może być mikropigmentacja. Ale tutaj trzeba pogodzić się z tym, że można mieć jedynie militarną fryzurę, bo jest to rodzaj nieco płytszego tatuażu.

Odpowiednie suszenie i używanie prestylera ma znaczenie

Właściwe suszenie włosów również może wpłynąć na zwiększenie ich objętości. Oczywiście trzeba to robić z głową opuszczoną, bo dzięki temu po podniesieniu głowy włosy się podniosą. Ten sposób działa zwłaszcza na włosy średniej długości i długie. Mężczyzna któremu przerzedzają się włosy może spróbować ich zapuszczenia i wykonywania tzw. man bun, ale naszym zdaniem nie jest to najlepsza metoda, bowiem z czasem długie włosy stają się coraz słabsze i efekt jest odwrotny do zamierzonego. Warto natomiast używać na włosy wspomnianego prestylera, który może je wzmocnić zanim nałożysz na nie choćby pomadę do włosów.

Tak naprawdę ukrycie przerzedzeń i poprawa objętości są jak najbardziej możliwe Najlepiej poradzić się w tej kwestii eksperta, czyli udać się do fryzjera męskiego, czyli barbera. Jeśli żadne metody nie dadzą satysfakcjonujących rezultatów, to zawsze możesz zgolić włosy i postawić na bródkę, która może się okazać strzałem w 10-tkę. Będziesz się prezentować zupełnie inaczej i na pewno lepiej niż z mocno przerzedzonymi włosami.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij