Czy wiesz, jak zdjąć hybrydę frezarką?

Dlaczego manicure hybrydowy cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Sprawdź, jak zdjąć hybrydę frezarką i przekonaj się sama, że nie jest to aż tak trudne! Zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika.

Manicure hybrydowy

Zanim przejdziemy do tego, jak zdjąć hybrydę frezarką, w pierwszej kolejności należy wyjaśnić, czemu ten rodzaj manicure jest tak popularny. Otóż wynika to przede wszystkim z jego trwałości, zwykle szybciej niż uszkodzenia na paznokciach pojawiają się odrosty. Ponadto wystarczy stosunkowo niewielka inwestycja, aby zakupić sprzęt, dzięki któremu samodzielnie zarówno wykonasz manicure hybrydowy, jak i zdejmiesz starą hybrydę. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne, a zaledwie kilka prób wystarczy, abyś bez problemu opanowała podstawowe ruchy frezarką i pozostałymi akcesoriami. Jeśli pojawią się jakiekolwiek kłopoty na którymś z etapów, możesz poprosić o pomoc bardziej doświadczoną koleżankę lub skorzystać z filmików, które bez trudu znajdziesz w sieci. Warto też dodać, że zakup całego sprzętu do manicure hybrydowego zwraca się już po kilku wykonanych stylizacjach – prawda, że brzmi bardzo zachęcająco?

Jak zdjąć hybrydę frezarką?

Teraz możemy przedstawić, jak zdjąć hybrydę frezarką. Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór frezu odpowiedniego do usuwania manicure. Zamontuj frez w głowicy i podłącz sprzęt do źródła zasilania. Zanim przejdziesz do pracy z urządzeniem, musisz jeszcze ustawić odpowiednie obroty. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją pracę z frezarką, wybierz niższą prędkość – wtedy będzie Ci łatwiej właściwie operować urządzeniem. Choć zabieg potrwa wtedy nieco dłużej, to po prostu zarówno wygodniejsze, jak i bezpieczniejsze rozwiązanie. Jeśli tego potrzebujesz, możesz również zmienić kierunek obrotów, zależnie od tego, którą ręką usuwasz hybrydę. Wbrew pozorom to bardzo ważne, ponieważ błędnie ustawiony frez będzie ślizgał się po płytce – zatem nie tylko nie usuniesz stosownej warstwy, lecz również możesz zrobić sobie krzywdę.

Teraz możesz przystąpić już do właściwej pracy. Delikatnie usuwaj lakier z płytki paznokcia. Pamiętaj, że frezy mają różne gradacje. Te o grubszych ziarnach służą do zdejmowania masy hybrydowej czy żelu. Mniejsze ziarna i gęściej ułożone służą do skórek i wałów paznokciowych. Bardzo ważne jest to, aby nie przyciskać zbyt mocno frezów do powierzchni paznokcia i skórek, a także to, aby ruchy frezarką były równomierne na całej powierzchni. Najlepiej sprawdzają się szybkie ruchy po całej płytce. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z frezarką, nie musisz usunąć całego lakieru – ewentualnych resztek pozbędziesz się pilnikiem czy polerką.

Jako że w Twoim zestawie najprawdopodobniej znajduje się co najmniej kilka frezów, dlatego dobieraj je zależnie od swoich potrzeb, jak np. usuwanie lakieru, wypolerowanie płytki czy wyrównanie płytki. Każdy frez powinien być stosownie opisany, abyś nie miała wątpliwości co do ich przeznaczenia. Po zakończonej pracy koniecznie wyczyść frezy – dzięki temu przez dłuższy czas będą spełniały swoją funkcję, a ich działanie będzie efektywniejsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij